Przeskocz do treści

Czy minimalizm kosmetyczny się opłaca?

Mniej oznacza lepiej - to podstawowa zasada, która kreuje prostsze i lepsze życie dostępne od tu i teraz. Dlaczego więc warto pokusić się o totalny detoks? Czy kosmetyki, których często mamy wiele aż tak bardzo szkodzą? Czego tak naprawdę potrzebuje skóra i ciało? Jak przejść na nowe tryby życia? Wiele z tych pytań sprawia, że włos staje na skórze, dlatego trzeba się zająć tym, co istotne i lżej przysposobić sobie nowe nawyki, które szybko wejdą w codzienne rytuały pielęgnacyjne.

Co to jest i jak z tym żyć?

Minimalizm kosmetyczny jest po prostu zmniejszeniem zawartości kosmetyków w łazience, na toaletce czy w torbie. Zrezygnowanie z nich na poczet kilku dobrych jakościowo produktów szybko zostanie zauważone, dzięki ulepszonemu wyglądowi skóry na całym ciele. Kilka dni zajmie aż skóra przestawi się na nowe tory - za to efekt będzie bardzo opłacalny. Zdrowie jest tutaj najważniejsze, a wystarczy się przyjrzeć temu, co posiadamy w szafkach, szufladkach, kosmetyczkach: tony najróżniejszych kremów na twarz, dłonie, stopy, setki balsamów, miliony szamponów do włosów i wszelakich odżywek. A co by wystarczyło? Kosmetyki, które są zupełnie naturalne, nie posiadają substancji szkodliwych (SLS, SLES, parabenów, silikonów itp.), za to przemawiają do nas ekologiczne składniki, pewne źródła pochodzenia, rewelacyjne skutki. Przebrnięcie przez opustoszenie dotychczasowych najróżniejszych preparatów i zakup tego, co niezbędne będzie sam w sobie zadziwiający.

Co to jest i jak z tym żyć

Minimalnie i zdrowo

W minimalizmie kosmetycznym chodzi o to, by używać jak najmniej w lepszym składzie. Tym sposobem poprawi się stan skóry, i co najważniejsze portfela. Naturalne kosmetyki występują w przeróżnych przedziałach cenowych, wobec czego każdy będzie mógł dostosować do siebie wybraną markę i konkretne ceny. Mniej oznacza także przyjemniej. Jedno mydło do całego ciała, delikatny krem, szampon, peeling, masło do ciała - i można zdobywać swoje cele. Nie ma tutaj zbędnych półśrodków, za to są bardzo pomocne produkty, które używane regularnie nadadzą nowego blasku. Skóra zacznie prawidłowo oddychać, a i umysł będzie zaspokojony tym, że wszystko jest na dobrej ścieżce do prowadzenia zdrowego trybu życia. Doskonałe nawilżenie, zniwelowanie suchości na piętach, poprawa kondycji włosów, brak wyprysków na twarzy - dla takich spraw warto poświęcić swój osobisty design, który z pewnością ulegnie diametralnej różnicy, objawiającej się promiennym wyglądem każdego dnia.

Minimalnie i zdrowo

Rewelacje na każdym kroku

Wszelkie produkty eko są coraz popularniejsze, toteż dostęp do nich jest łatwiejszy, a i cena szybko spada. Tanich naturalnych kosmetyków przybywa, a za minimalizm kosmetyczny bierze się coraz więcej osób. Samym dobrem jest zmniejszenie ilości posiadanych dóbr w zamian za spokój, relaks i domowe spa w jednym. Nieograniczone są możliwości ludzkie, ale skóra z czasem się zmienia, i nic tak na nią efektownie nie będzie oddziaływać jak sama natura. Dlatego też warto wybrać swoje ulubione prawdziwe kosmetyki, które będą żyły za pan brat z ciałem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *