Przeskocz do treści

Jak wykonać tablicę manipulacyjną dla dzieci?

Prawidłowy rozwój dzieci jest najważniejszym dobrem, o które należy zadbać już we wczesnym stadium dzieciństwa. Wszelka zabawa jest porządkiem dziennym i to właśnie ją warto byłoby tak usystematyzować, by przynosiła jak najwięcej radości. Motoryka a także sensoryczne doznania są tutaj na pierwszym miejscu, toteż tablica manipulacyjna dla dzieci jest rewelacyjnym pomysłem na co dzień, a także na znakomity prezent z jakiejś konkretnej okazji.

Co więcej można ją wykonać samemu w domu przy użyciu domowych gadżetów, które każdy bez problemu znajdzie w czeluściach garażowych czy też szufladach. DIY zatem czas zacząć.

Jak wykonać tablicę manipulacyjną dla dzieci

Stworzone banalnie - radość na długi czas

Do wykonania tablicy manipulacyjnej dla dzieci przydadzą się:

 • podstawa, czyli gruba tektura, sklejka, deska o dowolnych wymiarach;
 • uchwyty do szafek, których dziecko będzie mogło używać jako wieszaczki do różnych szmatek, a także po prostu jako swoiste trzymadełko;
 • gadżety, które wydają dźwięki, np. klakson, trąbka, dzwonek rowerowy;
 • wszelkie zamki błyskawiczne, do drzwi, na skobelek;
 • zawiasy o bezpiecznych kształtach i krawędziach;
 • łańcuchy i łańcuszki;
 • różnorodne materiały: welur, bawełna, futerko, tektura falista, które posłużą do poznawania najrozmaitszych struktur;
 • lustereczka;
 • włączniki światła, lampki.
 • Kolejnym krokiem jest przyłożenie się do zrobienia tej niesamowitej zabawki, która może zostać powieszona na ściance w pokoiku dziecięcym. Warto więc wyposażyć się dodatkowo w mocny klej, wkrętarkę, śrubki i inne narzędzia. Obecność wielu rzeczy, które pojawią się na tablicy, pozwoli na znakomitą eksplorację wszelkich działań przyczynowo-skutkowych.

  Stworzone banalnie - radość na długi czas

  Komfort dla dziecka

  Tablica manipulacyjna dla dzieci zaskarbiła sobie swoje grono osób, dla których jest to często zabawka nr 1. Własnoręczne zrobienie jej nie wymaga dużo wysiłku, więc każdy może taką mniejszą lub większą tablicę wykonać. Dodatkowo można to wszystko okrasić znakomitym designem: nakleić konkretną tapetę lub postawić na wysokiej jakości farbę. Wygoda w użytkowaniu jest tutaj priorytetem, więc przed podaniem dziecku tablicy, sprawdźmy czy nic się nie odkleja i jest odpowiednio dokręcone.

  Komfort dla dziecka

  Siła tkwi w szczegółach

  Dzieci uwielbiają, gdy coś się dzieje. Otwieranie i zamykanie zamków, włączanie światełka, przeglądanie się w lusterku lub też dotykanie zwisających skrawków materiałów - są przyjemnym zajęciem na długi czas. Maluchy będą kroczyły za swoją intuicją, która zawsze podpowie co się z czym łączy, jaki jest efekt, a także co się stało nie tak, że nie działa. Kupowane zabawki sklepowe są fajne, kolorowe, jednakże w porównaniu z tablicą motywacyjną dla dzieci - często przegrywają. Dodatkowo, by wzbogacić całą zabawę, można do przygotowania tej zabawki zaangażować dzieci. Wspólne tworzenie, utrwalanie więzi z rodzicem, a także samodzielne klejenie materiałów - dadzą wiele radości dla obu stron. Dla takich momentów warto zrezygnować z wszechobecnego plastiku i skonstruować coś, co się dzieciom spodoba na dłuższy czas i będzie przydatne na różne etapy rozwoju.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *